loading
loading
Yükleniyor...
close
UZEM    Yönetmelikler    Bilgi Bankası    0549 588 22 20 - 0532 588 16 64 - 0212 588 22 22

Temel Muhasebe

Temel Muhasebe

EĞİTİM AMACI

Günümüzde muhasebe sadece mali işlerden sorumlu olanların uğraştığı bir husus olmaktan çok; gerek yönetim kademeleri gerekse yatırımcılar ve piyasa düzenleyicileri açısından işletmelerin performans ve risk değerlendirilmesi için önemli bir araç olmuştur. Öte yandan asgari düzeyde olmak koşuluyla karar mekanizması içerisinde yer alan her işletme personeli tarafından muhasebenin temel ilkelerinin, finansal tablo analizinin ve finansın genel hatlarıyla bilinmesi, işletmelerde çeşitli birimler arasında yaratılmaya çalışılan sinerjiye oldukça büyük katkı sağlamaktadır.


EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Tekdüzen Muhasebe Sisteminin Amacı ve Kapsamı
Muhasebenin Temel Kavramları
Belge ve Kayıt Düzeni
Defterler
Mali Tablolar ve Temel Mali Tablolara İlişkin İlke ve Esaslar
Tekdüzen Hesap Planının İşleyişi
Aktif/Pasif Hesaplar
Gelir Tablosu Hesapları
Gider Hesaplar

KİMLER KATILMALI

Muhasebe eğitimini uzmanlık alanı olarak almamış ancak işletmenin faaliyet sonuçlarını yorumlamak, günlük muhasebe faaliyetleriyle ilgili kararlarda daha hakim ve etkin olmak isteyen işletme sahipleri, ortakları, üst ve orta düzey profesyonel yöneticiler ve yönetici adayları.

EDİNİLECEK KAZANIMLAR

Mali işler dışındaki orta ve üst düzey yöneticiler ile işletme sahiplerinin temel düzeyde muhasebe bilgisine sahip olması, iş dünyasının ortak kayıt dili olan muhasebe dilini konuşmak anlamına gelmektedir. Bu eğitimle temel muhasebe kavramlarının anlaşılmasının yanı sıra; işletmede muhasebe faaliyetlerinin ve temel muhasebe işlemleri ve kayıtlar hakkında da genel bilgi sahibi olunması amaçlanmaktadır.
 

 

İNDİRİM KOŞULLARI

Aynı firmadan birden fazla katılımlarda %15 ve toplu katılımlarda özel indirim uygulanmaktadır.

 

İPTAL KOŞULLARI

 

Herhangi bir nedenle katılamama durumunda, önceden bilgi verilmesi koşuluyla ödenen ücret, bir başka programda kullanılmak üzere açık hale dönüştürülebilir. Program öncesinde bildirilen katılımcı değişikliği kabul edilmektedir. Diriliş Akademi program tarihi ve yerini değiştirme, erteleme ve iptal etme hakkı saklıdır.

 

İletişim: 
Mail: info@dirilisakademi.com
Gsm: 0549 588 22 20

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-posta bültenimize üye olun, bizi takip edin.
SİZİ ARAYALIM
Eğitimlerimizle ilgili no bırakın, sizi arayalım.