loading
loading
Yükleniyor...
close
UZEM    Yönetmelikler    Bilgi Bankası    0532 588 16 64 - 0532 588 22 08 - 0549 588 21 22 - 0555 034 86 50 - 0212 588 22 22

Uluslararası Ticaret ve Finansman Tezli Yüksek Lisans

Uluslararası Ticaret ve Finansman Tezli Yüksek Lisans

Uluslararası Ticaret ve Finansman Tezli Yüksek Lisans programı, çok hızlı gelişen ve küreselleşen Dünya'da ekonomik ve güncel gelişmeleri takip eden, alanında uzmanlar yetiştirmesi nedeniyle  önemli bir yere sahiptir.

Günümüz Devletleri-Şirketleri ekonomilerinin çoğunu, gayri safi yurt içi hasılalarının neredeyse tamamını uluslararası ticaretten sağlamaktadırlar. Bu nedenle bölümümüz, bu alanda talep edilen yetenekli ve donanımlı, alanında uzman, çağdaş bilgilerle donatılmış insan gücünü karşılamak üzere kurulmuştur.

Bölümümüzden Bilim Uzmanı derecesiyle mezun olan öğrenciler, özel sektör başta olmak üzere ilgili alanlarda ihtiyaç duyulan pozisyonlarda aktif olarak yer alabileceklerdir. Özellikle ithalat ve ihracat, uluslararası pazarlama ve sermaye yönetimi konularında uzman eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bir program olan Uluslararası Ticaret ve Finans Yüksek Lisans programı 2015-2016 eğitim yılında faaliyete başlamıştır.

Bölümümüzden Bilim Uzmanı Ünvanıyla mezun olacak öğretnciler işletme ve çevresiyle ilgili stratejiler geliştirip, plan ve programlar ortaya koyabileceklerdir. Ayrıca bölümümüz mezunlarının ulusal ve uluslararası piyasalarda rekabet edebilecek ve sağlıklı kararlar alabilecek bireyler olması hedeflenmektedir.

BİZDEN HABERDAR OLUN
E-posta bültenimize üye olun, bizi takip edin.
SİZİ ARAYALIM
Eğitimlerimizle ilgili no bırakın, sizi arayalım.